Απίστευτο γκολ του Κέιν από τη σέντρα (VIDEO)

“Μυρίστηκε” το γκολ και ξέροντας πως το παιχνίδι πάει για να λήξει, το δοκίμασε. Ο Χάρι Κέιν πέτυχε ένα απίστευτο γκολ στο φιλικό της Τότεναμ με την Γιουβέντους, για το International Champions Cup και έδωσε τη νίκη στους Άγγλους (3-2).

Το χορταστικό φιλικό της Τότεναμ με την Γιουβέντους κρίθηκε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ήταν τότε που ο Χάρι Κέιν πήρε το… όπλο του και “πυροβόλησε” από το κέντρο του γηπέδου, και νίκησε τον Σέζνι για το τελικό 3-2.

Η Τότεναμ άνοιξε το σκορ στο 30′ με κοντινό πλασέ του Λαμέλα αλλά ο Ιγκουαΐν στο 56’ έφερε το ματς στα ίσα με ωραίο τελείωμα. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Κριστιάνο Ρονάλντο έφερε… τούμπα το σκορ (1-2), αλλά στο 66′ ο Λούκας Μόουρα έκανε το 2-2 με κοντινή προβολή.

Το παιχνίδι πήγαινε προς την ολοκλήρωση του, όταν στο 90+3′ η έμπνευση του Χάρι Κέιν έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Ποκετίνο. Να αναφέρουμε πως στο τελευταίο 20λεπτο οι δύο ομάδες είχαν από έναν Κύπριο παίκτη στη σύνθεση τους. Στο 71′ οι “σπερς” πέρασαν στο ματς τον 22χρονο μέσο, Άντονι Γεωργίου, ενώ πέντε λεπτά αργότερα η “βέκια σινιόρα” έριξε στο ματς τον 21χρονο Γρηγόρη Καστάνο.

Πηγή: newsit.gr