Αργεντινή-Γαλλία: Η τιτανομαχία με φόντο την κορυφή του κόσμου (ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ)

Αργεντινή και Γαλλία κοντράρονται στο «Lusial Iconic Stadium» της Ντόχα, στον μεγάλο τελικό του φετινού Παγκόσμιου Κυπέλλου.

(ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ)

Ο Μοντιέλ σκοράρει για το 4-2 της Αργεντινής και την χρήζει πρωταθλήτρια κόσμου!

Ο Κόλο Μουανί κάνει το 3-2 για τη Γαλλία!

Ο Παρέδες κάνει το 3-1 και η Αργεντινή είναι κοντά στο να κατακτήσει το τρόπαιο!

Ο Τσουαμενί αστοχεί στο πέναλτι για τη Γαλλία και παραμένει το 2-1!

Ο Ντιμπάλα κάνει το 2-1 για την Αργεντινή!

Ο Μαρτίνεζ πιάνει το πέναλτι του Κομάν! Παραμένει το 1-1!

Ο Λιονέλ Μέσι ισοφαρίζει! 1-1 η Αργεντινή!

Ο Κιλιάν Εμπαπέ σκοράρει! 1-0 η Γαλλία!

Στα πέναλτι θα κριθεί ο μεγάλος τελικός!

117′ Ο Εμπαπέ σκοράρει κάνει χατ-τρικ και το 3-3 στον τελικό μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι , μετά από χέρι του Παρέδες μέσα στην περιοχή!

108′ Ο Μέσι σκοράρει και κάνει το 3-2 για την Αργεντινή μετά από μία επεισοδιακή φάση!

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης!

105′ Τεράστια ευκαιρία για την Αργεντινή μιας και ο ο Μαρτίνεζ βγήκε σε θέση βολής ωστόσο δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γιορίς.

91′ Άρχισε το πρώτο μέρος της παράτασης!

Ο τελικός πάει στην παράταση μετά το 2-2!

90+7′ Ο Μέσι βρίσκει χώρο και κάνει ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ωστόσο ο Γιορίς αποκρούει σε κόρνερ.

90+4′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλλία να πετύχει την ολική ανατροπή, μετά από γύρισμα του Καμαβίνγκα και σουτ του Ραμπιό. Την μπάλα μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο Μαρτίνεζ.

81′ Η Γαλλία με φοβερό σουτ του Κιλιάν Εμπαπέ ισοφαρίζει σε 2-2 και βάζει «φωτιά» στον τελικό!

80′ Η Γαλλία σκοράρει με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κιλιάμ Εμπαπέ

64′ Στη θέση του Ντι Μαρία ο Ακούνια για την Αργεντινή

59′ Ο Άλβαρες μετά από ωραία πάσα του Ντι Μαρία έκανε το σουτ από πλάγια θέση αλλά ο Λιορίς μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

48′ Σουτ του Ντε Πολ στην κίνηση, μπλοκάρει σταθερά ο Γιορίς.

46′ Άρχισε το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου! Οι Αργεντινοί έχουν σοβαρό προβάδισμα έναντι των Γάλλων!

45+7′ Ο Έντσο Ερνάντεζ δέχεται κίτρινη κάρτα για να ανακόψει τον Κόλο Μουανί ο οποίος έφευγε σε αντεπίθεση από τα αριστερά.

42′ Ζιρού και Ντεμπελέ εκτός, μέσα οι Τιράμ και Κόλο Μουανί για τη Γαλλία.

40′ Η Αργεντινή δείχνει να έχει τον πλήρη έλεγχο του αγώνα, αφού οι Γάλλοι δεν έχουν βρει τα πατήματα τους και δεν έχουν δημιουργήσει την παραμικρή υποψία ευκαιρίας.

36′ Η Αργεντινή διπλασιάζει τα τέρματα της, μετά από ασίστ του Ντε Πολ και εξαιρετικό τελείωμα του Ντι Μαρία για το 2-0!

21′ Η Αργεντινή κερδίζει πέναλτι μετά από πέσιμο του Ντι Μαρία στην περιοχή και ο Μέσι ευστοχεί για το 1-0.

8′ Πρώτη καλή στιγμή  για την Αργεντινή με σουτ του Ντε Πολ, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ.

1′ Ο τελικός άρχισε στο Κατάρ.

Οι συνθέσεις των δύο  ομάδων:

Αργεντινή (Λιονέλ Σκαλόνι, 4-4-2): Μαρτίνες – Μολίνα, Ρομέρο, Οταμέντι, Ταλιαφίκο- Έντσο, Ντε Πολ, Μακ Άλιστερ, Μέσι – Ντι Μαρία, Άλβαρες.

Γαλλία (Ντιντιέ Ντεσάν, 4-3-3): Γιορίς, Κουντέ, Βαράν, Ουπαμεκανό, Ερναντέζ, Τσουαμενί, Ραμπιό, Γκριεζμάν, Ντεμπελέ, Μπαπέ, Ζιρού.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:

«Θρίλερ» με 16χρονο στο Φάληρο: Αυτοπυροβολήθηκε και νοσηλεύεται σε κρίσιμη κατάσταση

Συνεχίζονται και την επόμενη εβδομάδα τα δωρεάν rapid test στον δήμο Πυλαίας-Χορτιάτη

Θρίλερ στην Αχαΐα: Αγνοείται 59χρονος που είχε βγει να μαζέψει μανιτάρια