Μπακς: Με νίκη και με 27 πόντους γιόρτασε τα 27α γενέθλια του ο Γιάννης Αντετοκούνμπο (ΦΩΤΟ)

Την νίκη πανηγύρισε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και οι Μπακς κόντρα στους Κάβαλιερς μσ σκορ 112-104 μέσα στο «Fiserv Forum» και έφτασαν τις 10 νίκες στα τελευταία 11 ματς βελτιώνοντας το ρεκόρ τους σε 16-9. Ο Έλληνας σταρ κατά την ημέρα των 27ων γενεθλίων του σημείωσε 27 πόντους.

Ο «Giannis», που επέστρεψε μετά από απουσία δύο αγώνων, λόγω ενοχλήσεων στην δεξιά γάμπα, σημείωσε 15 πόντους στην τέταρτη και καθοριστική περίοδο και ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 27 πόντους (6/16 δίποντα, 3/3 τρίποντα, 6/7 βολές), 12 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 μπλοκ και 3 λάθη σε 27 λεπτά συμμετοχής. Πολύ καλοί ήταν και οι Κρις Μίντλετον με 21 πόντους και 8 ασίστ και Τζρου Χόλιντεϊ με 20 πόντους, 7 ριμπάουντ και 8 ασίστ.

Για τους «ιππότες», που έπεσαν στο 13-12, ο Τζάρετ Άλεν είχε 25 πόντους και 9 ριμπάουντ ενώ ο Λάουρι Μάρκανεν σημείωσε 20 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Επόμενος αντίπαλος για τους Μπακς, θα είναι οι Χιτ, τα ξημερώματα της Πέμπτης (02:30) στο Μαϊάμι. Στην συνέχεια, τα «ελάφια» θα ταξιδέψουν στο Χιούστον, στην Νέα Υόρκη και στην Βοστώνη, σε ένα road trip συνολικά τεσσάρων αγώνων.

Μάλιστα μετά την νίκη, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε ανάρτηση στο twitter ευχαριστώντας τους φίλους των Μπακς για την αγάπη που του έδειξαν κατά τα γενέθλια του.

Πηγή: anti1news.gr