Παναθηναϊκός: Έχασε στην παράταση από την Παρτιζάν

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 92-87 από την Παρτιζάν του Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς στην κατάμεστη «Stark Arena», για την 11η αγωνιστική της Euroleague. Η κανονική περίοδος έληξε με 78-78.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε δύο φορές στην τέταρτη περίοδο με 10 πόντους, αλλά τα λάθη και η αστοχία έδωσαν την ευκαιρία στην Παρτιζάν να στείλει το ματς στην παράταση (78-78κ.α.) και τελικά να πανηγυρίσει μία σπουδαία νίκη, με τεράστια ανατροπή.

Τα δεκάλεπτα: 20-21, 39-38, 54-56, 78-78κ.α., 92-87 παρ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Παρτιζάν (Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς): Βούκτσεβιτς 2, ΛεΝτέι 23 (1), Αβράμοβιτς 5 (1), Πάντερ 13 (1), Σμάιλαγκιτς 7, Γιάραμαζ, Νάναλι 7, Άντζουσιτς 2, Ντοζίερ 16 (2), Πονίτκα, Καμίνσκι 5 (1), Καμπόκλο 12.

Παναθηναϊκός (Εργκίν Αταμάν): Βιλντόσα, Μπαλτσερόφσκι 7, Σλούκας 6, Γκραντ 14 (1), Ναν 19 (2), Λεσόρ 16, Γκριγκόνις 12 (2), Μήτογλου 13, Μαντζούκας.

Ήττα για ΑΕΚ από την Μπράιτον – Αποκλεισμός από Europa, ελπίδες για τρίτη θέση

Το πρόγραμμα της φάσης των «16» του Κυπέλλου – Στις 10/1 τα ντέρμπι Παναθηναϊκός- Ολυμπιακός και ΑΕΚ-Άρης

Champions League: Βραδιά… αστεριών με γκολ και ανατροπές – Οι «12» που εξασφάλισαν την πρόκριση

BCL: Ρίτας Βίλνιους – Προμηθέας 77-75

Ο Άρης «πάλεψε» μαχητικά αλλά γνώρισε την ήττα από την Τρέντο

Τεράστια νίκη για τον ΠΑΟΚ και άλμα πρωτιάς στον όμιλο – Επικράτησε της Μπενφίκα με 76-74

Champions League: Συγκλονιστικές αναμετρήσεις- Ποιοι «σφράγισαν» το εισιτήριο και αποτελέσματα

Ηρακλής: Γιόρτασε τα 115α γενέθλια του ο «Γηραιός»-«Πάρτι» στον Λευκό Πύργο (ΦΩΤΟ)