Άρης: Πέτυχε ολική ανατροπή και έφυγε με το διπλό από τη Λαμία (2-4) (ΦΩΤΟ- VIDEO)

Ο Άρης έφυγε με διπλό από το «Αθανάσιος Διάκος» καθώς επιβλήθηκε με 2-4 κόντρα στη Λαμία για την 9η αγωνιστική των playoffs της Super League.

Ο Άρης μπήκε αγριεμένος στο δεύτερο ημίχρονο και πέτυχε σπουδαία ανατροπή κόντρα στη Λαμία με 2-4 στο «Αθανάσιος Διάκος» για την 9η και προτελευταία αγωνιστική των playoffs της Super League.

Λαμία - Άρης: φωτο Eurokinissi

Τα highlights του αγώνα

Η Λαμία ήταν πιο απειλητική στα πρώτα λεπτά του αγώνα και έφτασε στο γκολ στο 35΄, όπου ο Τζανετόπουλος με ωραίο γυριστό σουτ από κοντά μετά την κεφαλιά του Σλίβκα νίκησε τον Χουτεσιώτη για το 1-0.

Λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα στο 43΄η Λαμία πέτυχε και δεύτερο τέρμα. Ο Τσιλούλης βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Άρη, μοίρασε αριστερά στον Μάλτσι ο οποίος σε κενή εστία έκανε το 2-0.

Ο Άρης απάντησε με το “καλησπέρα” στο δεύτερο μέρος (46΄) και με ένα καταπληκτικό διαγώνιο σουτ του Μορόν μείωσε σε 2-1.

Στο 76΄ο Άρης βρήκε την ισοφάριση στο «Αθανάσιος Διάκος». Μετά από ωραία ενέργεια του Φετφατζίδη, ο Φατόρε έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Μορόν με προβολή έστειλε εύκολα την μπάλα στα δίχτυα για το 2-2.

Στο 78΄ο Άρης πέτυχε την ανατροπή. Ο Μοντόγια έκανε ένα σκαστό σουτ, ο Φατόρε μπήκε στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά έκανε το 2-3.

Στο 89΄ο Φετφατζίδης με όμορφο σουτ «σφράγισε» τη νίκη κάνοντας το 2-4.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Λαμία: Χατζηεμμανουήλ, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Γιαννούτσος, Σίντκλεϊ (90+1΄ Σαραμαντάς), Τζανδάρης, Νούνιες (66΄Στάνκο), Τσιλούλης (66΄Κοντονίκος), Σλίβκα (77΄Τόσιτς), Μαρτίνεθ ( 66΄Λέικ), Μάλτσι.

Άρης: Χουτεσιώτης, Φατόρε, Φαμπιάνο, Ρόουζ, Φεράρι (46΄Μοντόγια), Βερστράτε, Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ (46΄Σαβέριο), Γκαρθία (69΄Φετφατζίδης), Ζαμόρα (84΄Πάρντο), Μορόν (81΄Ανσαριφάρντ).