Ισοπαλία στο πρώτο φιλικό του ΠΑΟΚ επί ολλανδικού εδάφους (VIDEO)

Ο ΠΑΟΚ άφησε θετικά μηνύματα στο πρώτο ματς στην Ολλανδία, καθώς ανταποκρίθηκε καλά κόντρα σε έναν πιο έτοιμο αντίπαλο.

Η Στεάουα μπήκε καλύτερα κι άνοιξε το σκορ με τον Κόμαν στο 24ο λεπτό, αλλά στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου ανέβασαν την απόδοση τους. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να βρουν την ισοφάριση με τον Γκορντεζιάνι, ο οποίος με πολύ όμορφη ενέργεια έκανε το 1-1 στο 70’.

Αμφότερες οι ομάδες προσπάθησαν να πιέσουν, αλλά γενικά δημιούργησαν λίγες φάσεις. Ο Λουτσέσκου, όπως συνηθίζει μοίρασε τον χρόνο, με τους διεθνείς Κωνσταντέλια, Κουλιεράκη και Ζίβκοβιτς να είναι οι μόνοι που έπαιξαν λιγότερο από 45 λεπτά.

Πηγή: gazzetta.gr

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:

Υπουργείο Εργασίας: Κατάργηση της ποινής 30% στους συνταξιούχους που εργάζονται – Tι αλλάζει (VIDEO)

ΔΥΠΑ: Νέα δωρεάν διαδικτυακά εργαστήρια συμβουλευτικής

Ουκρανία: Δύο τραυματίες από την επίθεση βομβιστή αυτοκτονίας σε δικαστήριο του Κιέβου