ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: Ο Σάστρε ζήτησε αλλαγή δύο λεπτά πριν σκοράρει το νικητήριο γκολ

Το φινάλε του ντέρμπι της Τούμπας ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και ΑΕΚ ήταν συναρπαστικό από κάθε άποψη.

Το απίστευτο συμβάν που σημειώθηκε ήταν πως ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης και αυτός που έκρινε τον αγώνα, Ζόαν Σάστρε, λίγο πριν σκοράρει το χρυσό γκολ των γηπεδούχων φέρεται να ζήτησε αλλαγή καθώς 2-3 λεπτά νωρίτερα είχε συγκρουστεί σφοδρά με ποδοσφαιριστή της ΑΕΚ και ένιωθε ενοχλήσεις.

Τελικά, όχι απλά συνέχισε, αλλά στο 90ο λεπτό με μία βολίδα έξω από την περιοχή, νίκησε τον Αθανασιάδη και πέτυχε το 3-2 βάζοντας για τα καλά φωτιά στο πρωτάθλημα.

Μάλιστα, στη θέση του ήταν να περάσει ο Βιεϊρίνια ο οποίος τελικά μετά το γκολ του Σάστρε πέρασε στη θέση του Τάισον.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:

Έτσι παίρνουν πρωτάθλημα ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός – Τα highlights από τα ματς της Κυριακής